Webhosting

Bolo by dobré spraviť zoznam na akom webhostingu bežia stránky robené Drupalom a čo všetko bolo treba urobiť, aby to tam fungovalo, ako má. Pomohlo by to pri umiestňovaní stránok.

Jediné, čo mi napadá že potrebuješ v súvislosti s týmto vedieť je limit RAM pre PHP skripty. Drupal vie byť v tomto dosť náročný (pričom náročnosť rastie s počtom nainštalovaných modulov), takže je fajn vedieť že webhostingová spoločnosť je v prípade potreby ochotná tento limit navýšiť. Mne osobne sa nikdy nepodarilo prekročiť 96MB a to ani pri veľkých inštaláciách, takže toto by mohlo stačiť, hoci kdesi som čítal že na bezproblémový chod je ideál 128MB.

Ak má niekto iné, bohatšie skúsenosti, sem s nimi.

PHP 5.2.x :smiley:

som zvedavy kedy zacnu vyuzivat 5.3.x, menne priestory, closures a podobne vychytavky (asi nikdy kedze kvantum Drupalu je proceduralne + sem tam OOP :-D)

EDT: tak 5.3 uz nieco riesia, resp by to tam malo bezat…

www.tritontech.sk jeden z najlacnejsich hostingov na slovenku a vsetky weby bezia na drupaloch cenovu ponuku vam vieme spravit okamzite :slight_smile:

Sprosta reklama na totalne neznamu pseudo spolocnost. To bude asi tvoj studentsky projekt. Keby to aspon bolo funkne. Nic sa tam navstevnik nedozvie. Lacne nie vzdy znamena aj kvalitne.
Tato tema je skor o problematike s exohosting, websupport, inet/yegon, kongo, atlantis, webglobe, slovaknet, crooce, savana…

ja používam endora.cz, zaplatil som si 5€ ± na pol roka a všetko beží ako má, super administrácia

len je tam datove obmedzenie ktoré pri menších projektoch neprekročíte