Vlozenie vyhladavania bez pouzitia bloku

Zdravim Vas,
pracujem na novej sablone v ktorej chcem na urcitu poziciu vlozit funkcionalitu vyhladavania napevno do sablony bez pouzitia bloku. Mam vsak problem ako spravne zavolat theme() funkciu tak aby to fungovalo.

Nazov sablony je carnivorous a moje kody su prilozene k prispevku. Pokial som to implementoval ako block a do bloku umiestnil vyhladavanie tak vsetko fungovalo… ked to chcem ale spravit natvrdo v teme tak ako to mam v kodoch tak mi to hadze chybu:

Fatal error: Cannot use string offset as an array in /data/w/e/webnamieru.sk/sub/masozravky/modules/search/search.module on line 1136

Moja implementacia je taka ze v page.tpl.php zavolam na mieste kde ma byt vyhladanie funkciu carnivorous_search_block()

V template.php sa v tejto metode pritom snazim natiahnut formular vyhladavania a poslat ho do metody theme ako druhy parameter ale pravdepodobne nieco robim zle pretoze takto mi to nefunguje.

Za kazdy radu ci napad bude neskonale vdacny… uz som s tym zabil dva dni :slight_smile:

print $search_box;

Bohuzial toto nepomohlo… stale rovnaka chyba…

Ved daj kod tej funkcie co mas v template.php. Zrejme ju zle volas…

Vsetky zdrojaky som prilozil k prvemu prispevku… Je tam aj cely template.php…

No takze problem je v tom ze ak si nazval tu tvoju preprocess_form funkciu ako carnivorous_preprocess_search_block_form() tak sa zavola dva krat pricom druhy krat obsahuje $vars[‘form’] retazec a nie pole.
Skus ju premenovat na phptemplate_preprocess_search_block_form(). Dufam ze pouzivas modul devel a funkcie ako kpr($vars), dpm($vars)…

A dalsia vec, na konci template.php mas uzatvaraciu znacku pre PHP ?> a za nou dva entery - vsimni si ze v drupale sa nikde (okrem templatov) uzatvaracia znacka nedava…

Velka vdaka!
Mal som tam dve chyby na ktore som vdaka Tebe prisiel. Prva bola ako si napisal nazov funkcie a druhy problem bol ze ja som po funkcii get_drupal_form() volal este funkciu theme() no teraz uz chapem ako to funguje :slight_smile:
Este raz dik!