Trápenie programátora - je OOP naozaj vždy to lepšie?

Vytvorenie odkazu v Drupal 7:

$link = l($text, $url)

Vytvorenie odkazu v Drupal 8:

use Drupal\Core\Url;
use Drupal\Core\Link;
$url = Url::fromUri('http://www.drupal.sk');
$link = Link::fromTextAndUrl('Drupal.sk', $url);

Ja chápem, že OOP má oproti klasickému procedurálnemu programovaniu mnoho výhod ale je potrebné to narvať úplne všade? Mne osobne sa zdá, že ten druhý prístup má samé nevýhody - je to neprehľadné, náchylnejšie na bugy/preklepy (ktohovie, či to vôbec mám správne, píšem z hlavy) :-), a má omnoho väčší footprint, ako tá primitívna funkcia z D7. Ale možno sa mýlim a preto sa tu vlastne pýtam - vie mi nejaký skúsenejší programátor obhájiť tento prístup?

Mne sa to tiez zda zlozitejsie, ale co mame juniorov, ktori robili iba s d8, sa s tymto pracuje lepsie.

A vedeli by vysvetliť prečo? Aké to má reálne výhody? Lebo ak niekto rád ťuká do klávesnice, tak áno, potom je ten kód rozhodne lepší. :slight_smile:

lebo su na to zvyknuti z inych frameworkov, s ktorymi predtym pracovali. Inac neviem ci som niekedy pouzil takyto sposob generovania, vacsinou som daval uz urlku do nejakeho render pola.

Keby bol zvyk rozumný dôvod, tak dodnes číslujeme riadky a používame príkaz GOTO. :slight_smile:

K tomuto som sa dostal tak, že robím taký web kde chcem mať svoj vlastný HTML markup (preto nechcem Views) a nakódil som si jednoduchý modul, ktorý pre konkrétne routes vyberá dáta cez Drupal::entityQuery a posiela ich do twig templatov. No a potreboval som poslať link.

Si sa pytal na dovod nie na rozumny dovod :slight_smile: Do twig template vies poslat render array, do ktoreho je vstup iba urlka a text.