Pridanie viacerych obrazkov ako samostatnych nodov

Dobry den, chcel by som sa spytat ci niekto vie ako v D8 vytvorit obsah kde nahram viacero obrazkov naraz pricom kazdy obrazok sa mi ulozi ako samostatny node. Nieco ako Node Gallery v D6. Mam stranku kde to tak bolo urobene (cez plupload a node gallery. Ako to vyzeralo, vid Tu ) , avsak pri upgrade na D8 to nedokazem nijako zrealizovat. Mate nejake tipy? Dakujem

Dobry den,
v D8 su uz v jadre podporovane Media a o je preferovany sposob ako toto riesit. Media je v podstate novy typ entity ako je node, cize si mozete na nej nadefinovat akekolvek polia.
Co musite urobit:

1. zapnut modul Media a idealne aj Media library
  2. na danom content type si pridajte pole typu Referencia => Media
  3. pre dane pole si mozete nastavit v Manage form display pre dane pole widget Media library
  4. v Manage display si uz nastavite standardne ako chcete zobrazovat dane pole.
  5. hotovom mozete si pozriet vysledok :-))

ak by ste neboli spokojny s form widgetom Media library (je to inak views ktory sa da aj standardne nastavovat) tak sa da pouzit modul Entity Browser, ktory ma viac moznosti (hlavne ak chcete pouzit aj ine typy entit) no nastavenie je trochu zdlhavejsie hlavne pre ludi ktori s nim este nerobili.

Co sa tyka plupload ten tusim v D8 nie je, ale myslim ze si kludne vystacite aj so standardnym browser multiuploadom ktory mate hned bez dalsieho nastavovania (cize ked nahravate viete hned oznacit vela obrazkov a nahrat ich naraz). aspon ja som pre D8 nemusel riesit ine multiupload field typy.

A nastavenie jednotlivych typov Media si viete spravovat v Structure => Media types. Je to v zasade rovnake ako je to pre nody.

ak by ste mali s tym este nejake problemy, alebo otazky tak dajte vediet.

Este ma napadlo ked som si pozeral ten web, ze ak budete chciet urobit nasledne prehlad vsetkych fotiek zo vsetkych inzeratov, tak si na to tiez viete urobit jednoducho views nad Media, rovnako ako nad nodami.