otázka:Bootstrap

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať v akom prípade je rozumné využiť bootstrap v ktorých nie (aké sú plusy a mínusy+ má nejaké limity ?) a ktorý boostrap je lepšie používať twitter alebo foundation ?

Ahoj, musis si urcit, ze co vsetko z toho bootstrapu alebo z hociktoreho css frameworku vyuzijes, pokial je toho viac ako toho co nevyuzijes, tak ho pouzijes. Nastastie sa da pri bootstrape urcit, ze chcem pouzivat iba grid a ostatne veci sa mi teda nebudu natahovat.
Dalsou vecou su base temy zalozene na nejakom frameworku, vtedy dostanes nejaku zakladnu temu pre vsetky elementy na webe aj bez toho aby si vynalozil nejaku namahu na integraciu s tym frameworkom. Toto sa ti oplati pouzit prave vtedy, ak chces pouzit vela veci z toho frameworku.
Ci pouzit bootstrap alebo foundation je cisto na osobnej preferencii, ak zacinas, tak ti bude asi bootstrap viac zrozumitelny a najdes k nemu aj viac dokumentacie a dalsich zdrojov. Foundation je z mojho pohladu viac technickejsi.
Ak si z Bratislavy alebo okolia, pridi buduci tyzden na meetup a radi ti tam poradime aj nazivo.

Bootstrap ma zrozumitelnejsie (kratisie) nazvy tried pre jednotlive komponenty.

Ak nepoznas HTML a CSS, tak pouzitie akehokolvek HTML/CSS Frameworku je rychlejši na vytvorenie vlastného webu ako študovať HTML a CSS štýly.

Pri tvorbe CSS by som potom odporučil ísť na LESS alebo SASS (menej písanie).