Modul Image

Skusam si ako novacik Drupal na svojom PC, kde to mam rozchodene pod IIS a Win7.
Mnohe veci sa snazim pochopit pomocou literatury, ktoru som si kupil, ale po zakladnej instalacii som si stiahol iba modul Image, v ktorom nastavim aj prislusne adresare, vyuzijem moznost Importu a z predvoleneho adresara dam naimportovat cca 30 fotiek 600x450 vo velkosti cca 400 kB/fotka. Po uspesnom importe vsak Drupal totalne zamrzne a pohaha jedine cez phpMyAdmin v tabulke SYSTEM prestavit priradenie modulu Image (a dalsie styri jeho podmoduly) na hodnotu 0. nasledne sa hned Drupal rozbehne, ale samozrejme vez tohto modulu.

Uz som to mal aj viac rozbehane, nahodil som aj ine moduly, kde som natahoval do galerie obrazky cez flash aplikaciu, Drupal vsak mal coraz dlhsiu odozvu az nakoniec zhasol uplne. Opat som iba pokusne prestavoval nastavenia tabulky SYSTEM, kde som postupne vypinal vsetko, co suviselo nejakym sposobom s IMAGE a opat sa to rozbehlo…

Existuje moznost nejakym sposobom pred instalaciou nejakeho modulu aplikaciu komplet odzalohovat (aj suborovo, aj databazovo)? resp. modul na komfortne zalohovanie aspon databazy? subory si rucne prekopirujem dany stav niekam…?

Vdaka za rady,

Lubo

PS: Nasiel som db_maintenance, ale to je o inom…

Ked to mas na lokale mas nastaveny memory_limit v PHP na nejaku rozumnu hodnotu? (64M a viac)

V php.ini som nasiel default nastavenie 128 MB, aj phpinfo() vypise takuto hodnotu…
Pri nahravani fotiek som si vsimol, ze som mal limit 2MB na uzivatela… preklikavam sa nastaveniami, ale neviem, kde by som toto mohol nastavit… nemohol by byt problem v tomto, ze max. limit pre cely web je tato hodnota a ked nahrav viac fotiek, kvoli tomu to totalne spomali, az sa to nakoniec celkom zastavi?

Vdaka, Lubo