Kde študovať?

Dobrý deň.

Ja viem, trochu Drupal, študoval programovanie pre výučbu a dokumentáciu, ale aby mohli robiť lepšie, chýba teoretické základy programovania.
Čo je na Slovenské univerzita radí študovať aj základy programovania a programovania aplikácií (PHP, Python, Ruby, JS \ AJAX, databázy)? Vyberte si medzi Žilinská univerzita,Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave a Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre.

Ďakujem vám!

Heh, nejak si to neviem dat dokopy co je tam napisane? Akoze to ma byt kde maju ist studovat alebo tam studoval autor prispevku alebo … neviem.

Co sa tyka tych univerzit neviem neviem ci by som si vybral tu s nazvom svatcov v nazve :smiley: ti ma asi prog… nenaucia ;-).

Pokial si skoly neuvedomia ze veci s pred 10 rokov su uz v smetakoch hlavne v suvislosti s webom tak mozem ist studovat aj za doktora a programovat web Apps sa naucim sam.

:smiley: google translator

yurgsk: nauc sa po slovensky, lebo nikde unas studovat nebudes.

newPOPE: on chce asi poradit, kde by sa doucil tie vecicky v zatvorke, alebo inak povedane chce ist na slovensku skolu kde sa uci programovanie. Na VS ucia somariny. Prakticky to vyuzijes akurat na vyucovani, ale v realnom zivote tazko. Kamarat chodi na STU a progaramuju v starych jazykoch co uz hadam nikto nepouziva. Myslim, ze HTML,PHP,XML,Javu a MySQL tam ani neucia. Ale vie programovat flash aplikacie.

Hello,

Thank you for answers. Sorry for Google translate :slight_smile: I just tried to be polite, speaking Slovak at .SK forum.
Really sorry for annoying you my “Google Slovak”. I don’t want to cause offense anyone here.

So, i still have the question about “right choice” among Slovak universities.
It’s not a question about “what to study”, it’s a question about “where to study”.
Which university, mentioned in my 1st post, is “best”? I’m hope to hear from person(s) who really studied there, or may be has neighborhoods who studied\studies there…you know what I mean. Personal experience.
May be I miss something and where is another option, not mentioned in university list above?

Thank you very much for your help!

And, please find “Google Slovak” repeat of my message below (just in case):

Dobrý deň,

Ďakujem Vám za odpovede. Ospravedlňujeme sa za Google preložiť :slight_smile: Len som sa snažil byť zdvorilý, hovoriť na slovenskú. Fóre SK.
Naozaj ľúto nepríjemné, že moje “Google slovenská”. Nechcem pôsobiť urážlivo tu niekto.

Takže mám ešte otázku “správna voľba” medzi slovenskou vysokými školami.
Nie je to otázka, o tom “čo k štúdiu”, je to otázka, o “, kde k štúdiu”.
Ktoré univerzita, spomenul vo svojej prvé miesto, je “najlepší”? Som dúfam, že počujem od osobu (osoby), ktorí skutočne študoval tam, alebo môže byť už štvrtí, ktorí študovali \ štúdiách … viete čo myslím. Osobná skúsenosť.
Môže byť niečo, čo mi chýba a kde je ďalšia možnosť, ktoré nie sú uvedené v zozname vyššie univerzitách?

Veľmi vám ďakujem za vašu pomoc!

hello, I’m from Žilina. I studied at another university, but we had a science teacher from Žilina University. They were strict with excellent lectures, presentations, material available for learning. without problems. At this time, the University of Žilina, as you see the line: a modern, equipped, in the university town, you get accommodation, teachers are required to continuously educate yourself. On drupal.sk are people who studied at the University of Žilina, see the sections of their websites, to reach out directly to their bite. Now they are working and dedicated to what they have learned. Žilina University has good credit in education, those universities with saints is considered poor. Even my English is very poor, but I greet.

http://www.fri.uniza.sk/

Hello, alaRa, thanks a mil for valuable posting!

Your English is not bad at all. As I found, they uses Drupal!
( http://www.fri.uniza.sk/CHANGELOG.txt ). I will explore Žilina definitely.

Velmí Dakujem! :slight_smile:

good luck :slight_smile: