HTML/CSS/JS alebo PHP/Drupal developer v Bratislave

Ahojte. Možno ste postrehli že vydavateľstvo Ecopress redizajnovalo web http://hnonline.sk a možno neviete že je postavený na Drupale 7. Zahŕňalo to prevedenie asi pol milióna existujúcich článkov (od roku 2002 do súčasnosti) vrátane obrázkov a videí atď. Keďže plánujeme ďalej pokračovať v tomto trende (prevod starších webov na spoločnú platformu a ich kontinuálne vylepšovanie) potrebujeme do nášho týmu posilu - frontend developera, ideálne s niekoľkoročnými skúsenosťami (HTML/CSS/JS - responzívny dizajn…).
Pokiaľ ste doma v PHP a baví vás viac backend tak to nie je prekážka. Pokiaľ ovládate niektorý z existujúcich frameworkov ako sú Nette, Yii či Symfony tak je to len plus.

Takže pokiaľ hľadáte nové príležitosti ozvite sa nám!

Viac informácií nájdete tu http://www.profesia.sk/praca/ecopress/O1269933 alebo tu http://ecopress.hnonline.sk/volne-pracovne-miesta, prípadne sa ozvite priamo mne na [email protected]

Som rad, že Hnonline prešlo na Drupal, určite im to pomohlo je to pekné. Len sa mi to nezdá až také svižné ako by to mohlo byť. Mate tám ešte sem tam angličtinú napríklad pri “páči sa mi” “nepáči sa mi” a tak. Ctools Modal pri feedbacku náhodne zobrazuje scrollbar, teda niekedy zobrazí niekedy nie. A na hlavnej stránke QuickTabs najcitanesie/najnovsie - pokial sa este nacitava stranka a kliknete na tab tak (?qt-najnovsie_najcitanejsie=1#qt-najnovsie_najcitanejsie) toto sa vlozi do url a stranka sa refreshne co vyzera dost divne potom. Obrazky by potrebovali nejake upravy lebo sa viditelne prekresluju co tiez nie je velmi pekne. Najme na uvode je to skarede.

Inac dorobte k tomu vyhladavniu aj Facets - tak to bude super, a upravte to pole ktore sa zobrazi pouzivatelovi, nemoze byt take malicke, tazko sa do toho pise.

Zaujmalo by ma na com ste to postavili mohli by ste urobit taku malu case-study ako su na Drupal.org aby ste poucili aj drupal.sk komunity ako sa stava takato stranka.

Zaujmalo by ma hlavne a urcite nielen mna:
Co ste pouzili na to Hlavne menu teda mega-menu je to modul, custom riesienie je dynamicke cize obsah sa tam nacitava na zaklade nejakeho contextu a podobne - poznam niekolko riesení na mega-menu bolo by poucne vediet ako ste to urobili vy?

Co ste pouzili ako zaklad portalu? Bolo to custom riesenie alebo ste pouzili nejaku Drupal pre-built platformu a na nej ste stavali?

Ake drupal moduly ste pouzili na projekte?

Co ste pouzili na migraciu obsahu aj ked predpokladam ze asi modul Migrate.

Ako dlho trvala implementacia? Ako tlho trvala migracia?
Kolko ludi na tom pracovalo?

Co Vam robilo najviac problemy pri implementacii?

A tak jednoducho nejake kratke info, z ktoreho by sme sa poucili a tesili aj v komunite.

Ahoj. Dakujem za obsiahlu reakciu :).

K popisanym chybam + vylepseniam: postupne to vychytavame len niekedy nestihame - nakoniec toho cloveka nezhaname nadarmo. Zisiel by sa nam ako sol a dvaja by boli este lepsi.

Ako zaklad sa pouzil normalny D7 + modul domains (hn.hnonline, finweb, style, hnporadna a hntv je jeden a ten isty Drupal) a k tomu sa postupne vyberali uzitocne a nevyhnutne moduly. Case study snad urobime ked sa trochu uvolnime (mame toho naozaj vela ku koncu roka (napriklad hned buduci tyzden prechadzame s Piana na vlastny Paywall) a ani na novy rok to asi nepolavi).

Hlavne menu je kompletne custom napisane - povodne to bolo normalne menu s modulom menu_views (tusim - vklada view do polozky menu) ale vzhladom k vykonu sme to cele prepisali na riesenie na mieru.

Migracia obsahu -> jasne ze migrate. Migraciu sme priebezne robili vlastne az do spustenia, ladila sa prakticky az do konca (je to zivy web tak sme museli domigrovavat data za pochodu).

Implementacia trvala pol roka, prakticky sme zacali vo koncom februara a skoncili v septembri.

Robili sme na tom traja ludia (Drupal) + jeden co riesil zalohovanie dat z povodneho CMS do MongoDB (ta sluzila len ako ulozisko a z nej sa migrovalo do Drupalu).

Najviac problemov? No asi neskusenost s responzivnym dizajnom a zle odhadnutie koncovky - pri prvom spusteni nam to proste nestihalo a my sme si nenechali cas na optimalizaciu - takze sme to cele posuvali o dva tyzdne a ladili vykon.

Urcite by sa dalo o tom pisat dlho - nakoniec taky web to nie je len frontend ale aj backend pre redakciu, skoda ze je malo casu momentalne.

V kazdom pripade pozicia je stale volna takze…

Inak tato ponuka je/bude coskoro aktualna takze ak by ste sa niekto chceli zamestnat v Ba na TPP a pracovat s nami tak sa ozvite!