Field list hierarchia

Ahojte,

ked vytvaram node, rad by som tam vlozil 2 field listy. pricom druhy field list by bol pod kategoria tej druhej.(Hierarchia)
Field list - Kraj
FIeld list - mesto

tak aby ked vyberem kraj, tak by mi dal zoznam miest. Viem toto docielit?

Ahoj,
na toto mas najlepsie pouzit taxonomiu. Nadefinujes si len v taxonomii hierarchiu a potom pouzijes jeden field referenciu na taxonomiu.

Pre Drupal 7 funguje fajn tento modul:

Pre Drupal 8 mozes vyskusat niektore z tychto:

pripadne mozes skusit pohladat aj nejake dalsie ktore vedia nasledne taxonomiu zobrazovat v editacnom formulare entity tak ako potrebujes.

bez instalacie modulu to neviem?

nasiel som nieco taketo:

bohuzial v 5tom kroku dostavam error: Display “Entity Reference” needs a selected search fields to work properly. See the settings for the Entity Reference list format.

hmm to co si poslal by mohlo fungovat, ale nikdy som to tak nerobil. vzdy som na to pouzil modul a mal som to funkcne za par minut. :wink:

odchadzam sice zajtra rano na 2 tyzdne prec tak ak to nahodou dovtedy nevyriesis, daj vediet a skusim sa na to pozriet preco tam dostavas tu chybu.

Simple hierarchy select funguje. Len ma jednu chybu. Najprv mi ukaze Level 1, potom po ukazani mi ukaze uroven 2. ja by som potreboval aby mi tam ukazoval 2 policka.
daka idea ?

Daj si dva fieldy na ktore nastavis taxonomiu, sprav si hook na node form a na prvy dropdown si daj ajax a v callbacku si len potom vyfiltrujes mesta podla kraja. Len to chce trosku kodenia, ale Form API ma dobru dokumentaciu, takze sa to da zvladnut raz dva. (teda, ak je to este aktualne :slight_smile: )