Drupal.sk

Zdravim prítomných,

Na akej verzii drupalu beží drupal.sk??
Kto je tu vlastne Admin?? Nejak to neviem nájsť…

Aké sú plány s týmto webom? Nedá mi, že príspevky sú tu veľmi zriedkavým javom.

Momentálne sa snažím pochopiť D8 a premigrovať doň jestvujúcu stránku (e107) a samozrejme mám kopu otázok. Je niečo ako SK kanál Drupalu na IRC?

Je tu vôbec niekto kto má aktívny web na D8?

Je tu vôbec niekto? Ruku hore! :slight_smile:

• D6 :wink: Pokial viem, tak sa na novsiu nepreslo. Experimentovalo sa s D8 alfa verziou.
  • Admina ani nehladaj. Ani Cron sa nespusta automaticky.
  • Plan s webom je udrziavat domenu a nikomu ju nedat. Na redakcnu cinnost tu nikto nieje. Tu skapal pes.
  • Drupalisti neradi radia, kedze vacsina problemov si vyzaduje pracu a praca sa domov nenosi. Taka je nasa komunita.
  • IRC uz nikto nepouziva. Myslim, ze ani nebol ziaden kanal.
  • Ja mam deaktivovany D8 web :wink: Nemam cas don prispievat.
  • Ruka hore

Pekne dlho som tu nebol. Uz ani login si nepoznam. Na tomto webe sa nic nedeje uz velmi vela rokov.

Ahoj,

• skusali sme migraciu na D8, zial pri 2 aktivnych ludoch sa to neda dotiahnut do zelaneho stavu
  • adminov nas je tu viac, nie je moc co adminovat
  • plany momentalne nie su ziadne, admini nie su na to aby tvorili obsah webu, kazdy moze napisat clanok, budeme viac ako vdacni
  • IRC nemame - spolu s drupal.cz mame Slack - https://slackinvite.me/to/drupalcz, pridaj sa, radi ti tam poradime

Pre anonyma:

• na redakcnu cinnost je tu komunita :wink:
  • domenu Slovenska Drupal Asociacia nevlastni, dokonca nemame pristup ani ku DNS nastavenia
  • Drupalisti neradi radia cloveku, ktory ocakava, ze mu tu niekto nakodi cely web

Ako Slovenska Drupal Asociacia mame FB, cez ktory informujeme o nasich aktivitach, posledne 2 roky sme zorganizovali DrupalCamp v Bratislave, za 2 tyzdne sa kona Drupal IronCamp v Prahe na ktorom sme sa spolupodielali. Do februara sme organizovali meetupy v Bratislave, bohuzial sme ich pre malu ucast zrusili. O komunite asi hovori aj fakt, ze tam ide zo Slovenska 5 ludi, pre porovnanie 40 Madarov a okolo 30 Srbov.

Ak ma niekto zaujem o konstruktivnu diskusiu alebo pracu v komunite, ozvite sa nam na [email protected] alebo mozete konkretne mne na [email protected]

D6 :wink: Pokial viem, tak sa na novsiu nepreslo. Experimentovalo sa s D8 alfa verziou.

• Alfa, to už bolo hodne dávno. Je smutné, že komunitný web beží na starej verzii. Očakával by som, že to tu bude výkladná ako skriňa produktu, takže minimálne na novej verzii :slight_smile:

Admina ani nehladaj. Ani Cron sa nespusta automaticky.

• Nie že by mi chýbal, ale KAŽDÝ web má uvedený kontakt na admina. A to tu chýba.

Plan s webom je udrziavat domenu a nikomu ju nedat. Na redakcnu cinnost tu nikto nieje. Tu skapal pes.

• aj to je plán. Síce nič optimistické ale je to plán.

Drupalisti neradi radia, kedze vacsina problemov si vyzaduje pracu a praca sa domov nenosi. Taka je nasa komunita.

• To mi pripomenulo Cimrmanovu hru “Hospoda na mýtince” - “…ale chodili mu tam lidi…” (kto pozná vie čo som myslel, pre ostatných odporúčam vypočuť).

btw: Komunita (zdroj: Wikipédia):
"Komunita alebo spoločenstvo je prostredie alebo skupina ľudí, ktorí sú bez ohľadu na rozdielnosti schopní oceňovať rozdielnosti, čo im umožňuje účinne a otvorene komunikovať a spolupracovať na dosiahnutí spoločných cieľov. "

• Takže odporúčam anonymnému adminovi, aby definoval cieľ tohto webu, alebo z loga odstránil slovo komunita.

IRC uz nikto nepouziva. Myslim, ze ani nebol ziaden kanal.
-IRC používa anglicky píšúca komunita (pozri odsek CHAT), mimochodom sú celkom promptný.

Ja mam deaktivovany D8 web :wink: Nemam cas don prispievat.
A nie je škoda času, ktorý bol potrebný na nahodenie toho webu?

Ruka hore
Super! Taktiež iba dva parametre stačia pre vektor (Smer a veľkosť). Skvelý základ… :-)))

Ahoj,

skusali sme migraciu na D8, zial pri 2 aktivnych ludoch sa to neda dotiahnut do zelaneho stavu

• akože nedá? A v čom je teda problém?

adminov nas je tu viac, nie je moc co adminovat

• adminov je viac ako aktívnych členov,… no to znie super!

plany momentalne nie su ziadne, admini nie su na to aby tvorili obsah webu, kazdy moze napisat clanok, budeme viac ako vdacni

• aká je tu náplň práce admina? Migrácia na D8 sa nekoná, príspevky sa nepíšu… čo teda má robiť admin na drupal.sk :slight_smile: (pardon, nedalo mi to…)?

IRC nemame – spolu s drupal.cz mame Slack –
https://slackinvite.me/to/drupalcz, pridaj sa, radi ti tam poradime

• priznám sa, že toto nepoznám, ale skúsim pozrieť wo-co-go.

Pre anonyma:

na redakcnu cinnost je tu komunita :wink:

:-)))

domenu Slovenska Drupal Asociacia nevlastni, dokonca nemame pristup ani ku DNS nastavenia

• WTF??

Drupalisti neradi radia cloveku, ktory ocakava, ze mu tu niekto nakodi cely web

• kto tu chcel nakodiť celý web?? To ako fakt??

Ako Slovenska Drupal Asociacia mame FB, cez ktory informujeme o nasich aktivitach, posledne 2 roky sme zorganizovali DrupalCamp v Bratislave, za 2 tyzdne sa kona Drupal IronCamp v Prahe na ktorom sme sa spolupodielali. Do februara sme organizovali meetupy v Bratislave, bohuzial sme ich pre malu ucast zrusili. O komunite asi hovori aj fakt, ze tam ide zo Slovenska 5 ludi, pre porovnanie 40 Madarov a okolo 30 Srbov.

• zaujímave, toto by som rád videl niekte popísané. Prečo sa s tým nepochválite? Myslím s výsledkami campov, nejakým materiálom, závermi, sľubmi do budúcna…

Ak ma niekto zaujem o konstruktivnu diskusiu alebo pracu v komunite, ozvite sa nam na [email protected] alebo mozete konkretne mne na [email protected]

• ja osobne nemám skúsenosti na tvorbu rozsiahlejších článkov o drupale. Ako som písal, znažím sa s ním skamarátiť - test.mikrozone.sk - (už rok…). Možno nejaké poznámky by pomohli ostatným… skúsim ich dať nejak dokopy a poslať.

Tak, doteraz som tu stretol dvoch živých. Sú tu aj ďaľší? :slight_smile:

Komunita sa sklada zo Spambotov. Admin by mohol vymazat falosne ucty a osetrit aby roboti sa nevedeli zaregistrovat na stranke.

Ahoj @EdizonTN ,
rozhodli sme sa nakoniec premigrovat aspon forum. Adminov najdes tu http://drupal.sk/about.

Pani,
myslim ze prechod na toto forum je rozumny. Drupal nikdy nemal pouzitelny sposob ako vystavat moderovatelne fora. Bohuzial.

Mám D8 sídlo. www.slovozbritskejkolumbie.ca

1 Like