Drupal.sk meetup, 6 jul - The Spot, Bratislava 10:00 - 17:00

UPDATE: meetup sa bude konať v The Spot (http://thespot.sk) na Námestí SNP v Bratislave tento piatok, 6. júla od 10:00 - 17:00.

Google map: http://goo.gl/maps/UCdI

Káva, minerálka bude zabezpečená.

Ahojte,
aj na základe diskusie pod článkom “Znovu zjednotenie Česko-Slovenska …”:http://drupal.sk/node/1195 sme sa dohodli s Jojom (“mogdesign”:http://drupal.sk/user/722), že by bolo vhodné stretnutie zainteresovaných, resp. ľudí, alebo firiem, ktorým na Slovenskom Drupale záleží, aby sme sa dohodli, ako sa bude ďalej uberať Drupal komunita na Slovensku a prípadne čo kto pre zlepšenie môže urobiť.

Stretnutie by sa malo podľa návrhu konať celý deň.

 • Doobeda by sme mohli diskutovať o tom, kto si to ako predstavuje, či sa skutočne spojiť, alebo sme schopní s drupal.sk niečo urobiť a čo robiť.
 • Poobede už na základe doobednej diskusie by sme sa mohli dohodnúť na ďalšom vývoji, konkrétne managovanie ďalších aktivít, resp rozdelenie úloh v ďalšom napredovaní napr. aj založenie Drupal asociácie na slovensku a pod…

Stretnutie by sa malo konať začiatkom leta (v júli), ale keďže ešte nevieme, kto má záujem sa zúčastniť, dohodli sme sa na ankete o čase konania, ako aj mieste konania.

Dobry napad. Komunitu by som urcite nespajal s CZ. Myslim ze na SK je vela sikovnych ludi takze nevidim dovod. Pokial by sa viacero ludi premohlo a naslo by si cas na skvalitnenie komunity urcite by sa to pohlo.

Navrhy tem:

 • Redesign drupal.sk
 • Propagacia
 • Vyuka - videa, navody
 • Moznost pridania reklamy na web
 • Castejsie stretavanie komunity
 • Komplexny modul platobnych bran
 • Hladanie novych sponzorov
Z toho propagaciu povazujem osobne za najdolezitejsiu. Presvedcit sirsie spektrum ludi, ze Drupal je vyborna platforma na webovy projekt rozmaniteho typu.

Take stretko by nebolo zle. Redesign iste, ale treba poriesit validitu (momentalne vela h1 na titulke heh). V ramci propagacie mi stale chyba merchandise (tricka, mikiny, salky, podlozky pod mys…) s logom Drupalu a sk url. No a je tu este otazka vyrobcov. Mohol by tu byt zoznam firiem/zivnostnikov, co tvoria weby v Drupale. Za nejaky mensi poplatok by sa z toho mohol poriesit merchandise.

Trebalo by nieco spravit s RSS, aby pribudlo nieco aspon raz mesacne.
Navody/tutorialy by sa mohli riesit aj tzv vyzvou. Bolo by zadanie problemu a na jeho risenie by sa prihlasolo viac ludi co to zbuchaju spolocne (kedze sa jednotlivcom velmi nechce). Pripadne by to bola sutaz/vyzva, kde by autor najlepsieho riesenia (po hlasovani) ziskal odmenu/merchandise. To by mohlo prilakat aj cechov na nas web.

Zistil som ze v den nasho meetupu 6. jula je aj festival Pohoda. Chystate sa na Pohodu a pomohlo by ak by sme presunuli meetup na iny den? Ja by som preferoval ak by to mohlo zostat…

A uz sa vie kolko ludi sa tam cca zucastni? Kedy sa upresni miesto kde to ma byt?

UPDATE: meetup sa bude konať v The Spot (http://thespot.sk) na Námestí SNP v Bratislave tento piatok, 6. júla od 10:00 – 17:00.

Google map: http://goo.gl/maps/UCdI

Prihlasit sa mozete tu: https://www.facebook.com/events/256343504480671/

Ako dopadlo stretko? Asi nebolo, ked otom nechce ani tuknut.

V krátkosti:

 • zhodli sme sa na vytvorení občianskeho združenia
 • toto združenie bude vykonávať väčšinu vecí(ak nie všetko) o čom sa tu diskutovalo, ale je treba ho najskor vytvoriť, zaregistrovať a potom na ňom stavať činnosť
 • členstvo v združení bude platené (inak pre firmy a inak pre jednotlivcov)
 • momentálne sa pripravujú stanovy združenia (Slovenskej Drupal asociácie) po vytvorení ktorých bude všetko jasnejšie

Už budúci týždeň by som chcel napísať komplexnejší report sem na drupal.sk - hlavne záleží na tom, ako ďaleko sa podarí pohnúť s tými stanovami…

Zatiaľ toľko