Drupal a safe_mode = on

Zdrawim,
mam nainstalovany Drupal v7.4 na php v5.2.17-0.dotdeb.0 so safe_mode = ON !!! a pivko na stole…

Potrebujem prehodit web zo starasieho CMS systemu (phpRS, mozno niekto este poznate :wink: )…

Instalacia Drupalu 7.4 v pohodke - vybral som si ho medzi joomle & wordpress, po precitani x clankov a odporucani atd, sak poznate.

Tak sa zacnem oboznamovat s Drupalom, pozeram prirucky, navody, popisy, odporucania, jadro systemu moduly a ze reku idem zmenit logo stranky a tym zacali moje muky:

move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file]: Unable to access… blabla

Tak sak pokutrem na nete, opytam sa strejdu googla a ľaľa potocim volantom dalej…
Tak sa aj stalo, nasiel som path:
http://drupal.org/files/issues/patch-file-uploading.patch

hlasku uz nevyhlasuje, ale logo sa aj tak nezmenilo…

Samozrejme ze vsetky chmody som pre istotu dal na 777, skusal som ine adresare s ohladom na open_basedir, aktualizovat jadro atd…

A tu to zacalo… Docitam sa ze: Drupal safe_mode=on nepodporuje ? (safe_mode = off je pre mna NEPRIJATELNE tak prosim toto nerieste)

Pokutral som znovu na nete ohladom safe_modu a zjavne Drupalu 7 sa safe_mode=on nelubi a to ma neskutocne vytaca…

PROSIM skor ako tento ospevovany CMS system zavrhnem:

1. Mam to vzdat s tym safe_mode = on ? (domnievam sa ze logo nejde kuliva tomu)

2. Ak nie, helpnite mi s nejakym linkom, ktory moje starosti poriesi. Myslim aj starosti s dalsimi vecami ohladom safe_modu - teda SMERUJEM tuto otazku na skusenych uzivatelov Drupalu v7.x && safe_mode=on

3. daky napad, aby ma netrafil z toho sľak ? :smiley:

mnoho vela moc moc krat dakujem za kazdu duchaplnu reakciu a carovny link…

Sejfak sme riesili tu -> http://drupal.sk/node/1003.

1. zatial sa nato vyprdni az to opravia. Do adresara kde mas temu (sites/all/themes/tvojatema) si daj to logo (logo.png alebo logo.jpg). Samozrejme s velkostou 1:1, lebo sa ti to nezmensi. Zopar zaciatocnikov si tam drblo fotku (velky obrazok) a potom nevideli web. V nastaveniach temy potom mas odfajknute pouzit standardne logo. Ak sa ti nezmenilo, tak refresni stranku alebo stlac F5.
  2. pokial neplanujes upload obrazkov a suborov cez prehliadac a teda pojdes klasicky cez FTPcko, tak maj safe_mod v pazi. Online instalacia modulov a tem funguje v pohode.
  3. ak velmi potrebujes upload cez prehliadac, tak zatial (pokial to nefixnu) mozes pouzivat Drupal6. Ten stym nema problem, ale dobuducna sa velmi neoplati robit v starom systeme, lebo prechod z D6 na D7 nieje jednoduchy…

Inac tento prispevok si dal do zlej sekcie ;). Co sa ti nepaci na drupal.sk, ze podla teba frci na D7 a ma safe_mod? Heh. Mal si to dat cms drupal>ako na to (to je univerzalna muciaren plna problemov).

tak tomuto hovorim duchaplna odpoved, DIKY moc Mr. Lowec,
momentalne som v praci, ked doletim domov, poskusam…

Voci tejto stranke nemam nic, som rad ze slovenska komunita Drupalu existuje, myslel som to priamo na Drupal v7.x, teda to, ze sa mi nepaci, ze Drupal VYZADUJE safe_mode=off, viem phpckari v5.3> to odporucaju… ale nie vsetci webhosteri su s tym vysporiadani a nie vsetkci pouzivaju jaile… chcelo by to este daku kompatibilitu s tym safe_modom…

hm… jo, tiez si myslim ze naprd sekcia ;-), sak nech to admin sprtne inam, ak ma kedy. Tak ja to este s tym drupalom teda nevzdam, tie foto planujem ale to este neviem, momentalne mam na fotky Gallery3.

zatim velke DIKY a bednicku krusovice 12° 4u :slight_smile: