D7 - Ajaxove volania, uprednostnujete Form API (Drupal.ajax) alebo jQuery?

Zdravin kolegovci,

aky sposob ajaxovych volani uprednostnujete, resp. ste uprednostnovali v D7? Radsej Form API s vlastnymi rozsireniami, alebo jQuery?
Potreboval som rychlo implementovat jednoduchy Like/Dislike modul do existujucej stranky. Zdrojovy kod ma ale trosku “nepotresil”. Javascript v MODULE vkladany cez hook_init(), javascript vsade, aj tam kde ho netreba a ajaxove volania robene cez jQuery, samostatny endpoint na akcie a error management cez alert. Modul sice pouziva COOL, ale toto mi pride ako narychlo zbuchana funkcnost. Osobne mi pride lepsie vyuzit Drupal.ajax a akcie a ajax commands. Vy ste to ako zvykli robievat?

Ja osobne som v drvivej vacsine pouzival vzdy Drupalovsku api na ajax. Resp ak to boli nejake linky, pouzival som api modulu ctools. Aj ked davnejsie som par krat urobil aj vlastny ajax cez jQuery ale uz si ani nepamatam preco…

Juraj

Aky modul to bol?Ak je to jednoduchy like/dislike tak flag modul by to mal riesit a kod ma asi celkom kvalitny.

Pôvodne som zvažoval flags, ale z nejakého dôvodu som od toho upustil, ale už si nespomeniem, že prečo. Tento bol like_and_dislike a pôvodne mi prišiel celkom priamočiary, ale keď som si potreboval z neho urobiť field do views lebo pri použití custom view mode s template isla performance do pekiel a pozrel kód, tak som chvíľku zostal zaskočený niektorými riešeniami.