An AJAX HTTP error occurred. HTTP Result Code: 504

Zdravím a prosím o radu, lebo už mám z toho riadne nervy :slight_smile:
Pri importovaní prekladu mi stále zahlási túto chybu. Priznám sa, že v tomto som takmer úplný začiatočník, ale myslím, že nemôže stiahnuť preklad. Skúšal som SK inštaláciu aj automatickú inštaláciu jazykov po nainštalovaní EN drupalu, a stále to isté. Mal som nainštalované tieto moduly a všetky, ktoré sa vyžadovali.
Transliteration
Internationalization
Localization update
Celá chybová hláška:
An AJAX HTTP error occurred. HTTP Result Code: 504 Debugging information follows. Path: http://www.shubol.sk/install.php?profile=slovak_install&locale=sk&id=3&op=do StatusText: Gateway Time-out ResponseText: 504 Gateway Time-out Gateway Time-out The gateway did not receive a timely response from the upstream server or application.

Toto je poväčšine problém, ktorý sa vyskytuje na localhoste. Jedná sa o skutočne úsporné nastavenia webservera/ resp. mailservera. Ak máš tento problém na online webserveri, musí to byť skutočne slabý hosting.

Ak by som musel pri tom hostingu zostať, asi by som nahral web niekam inakam (aj s databázou), tam to urobil (nahral preklady) a potom vrátil databázu späť…

EDIT: Ešte ma napadla jedna možnosť - rozdeliť prekladový .po súbor na viac súborov a postupne to ponahrávať.

Ďakujem za odpoveď.
Som to poriešil, tak, že som *.po nahral ručne a tak importoval. Ale aj tak mi to neide do hlavy, prečo to zo stránok drupalu nefunguje.
Mám to zatial na skúšku na bratovom hostingu tu: http://www.domains.sk/sk/uvod/
a má ten najväčší balík. Myslím, že by to malo zvládať aj automaticky.