Ako prejst na composer

Ahojte,

doteraz som robil updaty cez upload zip na server. Vedel by som prejst na composer? ak ano, ako? :slight_smile:
Dakujem

Najlepsie je ak mozes pouzit pre prihlasenie k adresaru ssh a spustat prikazy priamo v shelli. Najlepsia cesta je ale aj tak mat ulozeny cely web v git-e, vsetky zmeny si ukladat do repozitara a na serveri urobit len git pull.

Pre zaciatok teda potrebujes ssh pristup na ktorom vies spustit prikaz composer, git a idealne aj drush.

ahoj, bezim na vlastnom VPS. tam som ako tak doma, ale s composerom a gitom nemam ziadne skusenosti a rad by som to robil cez composer. - kvoli jednoduchosti. Viem nanho prejst, ked som to neinstaloval cez composer?

teda neviem ci som sa jasne vyjadril, je mozne updatnut composer.json tak, aby som mohol pouzivat composer s instalciou drupalu? Aky je najjednoduchsi sposob pridania vsetkych modulov/templatov/pluginov donho?

Skus si precitat toto. https://www.jeffgeerling.com/blog/2018/converting-non-composer-drupal-codebase-use-composer (Imho je to vsetko komplikovane).

Ale pokial si nerobil zmeny v suboroch drupalu a mas vsetko tak ako by malo byt tak by ti v principe mala stacit cista instalacia drupalu cez composer, podla navodou podoplnat moduly co potrebujes, spravit composer install, upravit konfiguraciu aby smerovala na spravnu databazu a mohlo by to fungovat.