Ako okresat rozsah poloziek pomocou views?

ahojte

no - ryza je taka - modifikujem titulnu stranku pomocou views, ale s mensimi rozsireniami. ide o to, ze prve dva prispevky, ktore sa zobrazuju budu zobrazene specialne (po svojom). no - by default sa zvysny zoznam zobrazuje od posledne pridaneho, cize aj vcetne tychto dvoch prvych (posledne pridane). nevie niekto, ako sa da nastavit rozsah zobrazovanych prispevkov? teda ako posunut zaciatok? ci je treba naskriptovat a urobit si to sam?

Neda sa to urobit tak, ze vytvoris dva viewsy? Prva bude s hlavickou a druha bez. Hlavicky odstranis pomocou CSS.Hmm?

no pockaj - ale ak aj urobim dva viewsy, tak neodstranim tento problem. oba mi budu zacinat od zaciatku. skor by to bolo potom mozne spravit jeden views pre prve dve polozky a zvysok spravit rucne (tretia, stvrta, …) rucne v pate… aspon takto by som si to vedel predstavit…

Treba to v kazdom pripade vyskusat. Dufam, ze som pochopil problematiku dobre:

TOP PRISPEVOK 1
TOP PRISPEVOK 2
prvy prispevok
druhy prispevok
treti prispevok
.
.
.

Je to tak? Mohlo by to byt napr. takto:
Prvy views s filtrom Node:sticky (treba oznacit prispevky)
Druhy views normalne. Vzhlady oba viewsov potom mozes formatovat. Hmmm?

nie nie - inak. priklad - zoznam posledne pridanych prispevkov. vsetky nech su story, su oznacene ako publikovatelne na hlavnej stranke. tot zoznam:

1. sucha handra na dne morskom
  2. hnedy pes
  3. provokujuca manzelka
  4. diskofil arnostek
  5. mame se dneska fajn

moja titulna stranka chce byt v tvare nasledovnom:

1. sucha handra na dne morskom 2. hnedy pes

zoznam nejakych noviniek, resp. nejaky volne pisatelny text

1. provokujuca manzelka
  2. diskofil arnostek
  3. mame se dneska fajn
    linka na rss feed
    dalsia stranka

brdo - jaka nazornost :-)) no - novinky 3, 4 a 5 su uz v tvare zoznamu teaserov pre hlavnu stranku (/node). len chcem z toho zoznamu vynat prispevok 1 a 2, pretoze ich chcem zobrazit specialne.

ta asi telo. hadam je to nazorne a pochopitelne dost… ak mate napad, ako na to, dajte vediet…

Len taky tip. Skus pozriet, ako sa formatuje vystup pre dany views. Malo by sa to dat tak formatovat. Len ten stred “zoznam nejakych noviniek, resp. nejaky volne pisatelny text” je tam take zvlastne! S programovanim sa to urcite da. Moj nazor je, ze velmi komplikovane rozlozenie stranky robis! Je to vobec potrebne?

Dalsi moj tip: Rozdelit jednotlive casti do kategorii a tak ich zobrazovat pomocou views. A tam kde chces ich mat spojene, spojis dalsim viewsom. V kazdom pripade je to dost komplikovane.

no - tutok je ukazka, ako sa to sprava momentalne: http://videoserver.cnl.tuke.sk/frontpage - teda totok je pripravovane, aj ked asi dneska sadneme a trosku to poriesime tu titulku. hmm… more… divne je to secko…